SIV kurss 2018

Katru otro gadu klubs „ADRENALĪNS" rīko kvalifikācijas paaugstināšanas - drošas lidošanas kursus (SIV kurss).

SIV jeb franču valodā "'simulation d'incidents en vol'" nozīmē - ārkārtas situāciju imitēšana un to kontrole.

Objektīvu iemeslu dēļ SIV kursa norises vieta un norises datumi ir mainījušies:
Šogad SIV kurss notiks Igaunijā laika posmā no 25. jūnija līdz 1. jūlijam.

PIETEIKŠANĀS ANKETA

Drošā vidē un pieredzējuša instruktora uzraudzībā varēsiet pārbaudīt un saprast gan savas spējas, gan sava ekipējuma robežas un uzvedību sarežģītās situācijās. Kā arī apgūsiet to, kā rīkoties atbilstošā situācijā.
SIV kursu ietvaros tiks praktizētas dažāda veida spārna sakļaušanās, parašutēšanas, spirāles, negatīvās rotācijas un citi manevri. Kā arī advancētākiem pilotiem būs iespēja spert pirmos soļus akrobātikā. SIV kurss noteikti būs noderīgs gan jaunajiem pilotiem, gan arī pieredzējušiem pilotiem.
Pilna SIV kursa ietvaros tiek veikti 10 lidojumi. Tiem, kas vēlas, var arī vairāk. Kā arī var droši pieteikties uz nepilnu SIV kursu, veicot tikai nepieciešamākos manevrus.
Pirms starta instruktors sīki apraksta konkrēto situāciju (frontālā sakļaušanās, asimetriskā sakļaušanās, rezerves izpletņa izmešana utt.), un pilots gaisā apzināti to izraisa un insruktora uzraudzībā to novērš. Ūdens tādu elementu izpildīšanas laikā ir visdrošākā vide.

SIV kurss notiks Igaunijā virs Paunküla ūdens krātuves. Uz vietas būs iespējams izīrēt gultas vietu (cena 10 eur par nakti) vai arī var gulēt savā teltī, kā tas notika vairākus gadus atpakaļ, kad SIV kurss notika Igaunijā.

Pirms SIV kursa notiks lekcija Latvijā, kur tiks detalizēti izrunāti veicamie manevri, drošības pasākumi un izskatīti citi svarīgi jautājumi, kā arī pārbaudīti rezerves izpletņi iekarē. Uz lekciju obligāti būs jāņem līdzi sava iekare, ar ko lidosiet SIV kursā.

Kursa (10 lidojumi) cenas:
450 eur* - pilotam
350 eur* - VIP kluba pilotam

*Kursu cenā iekļaujas vinčošana, lekcija Latvijā, instruktora darbs lidojumos Igaunijā, brīfingi vakaros pēc lidojumiem un ūdenī piezemēšanās gadījumā, viena izcelšanas reize ar laivu no ūdens. Pēc tam viena reizes cena 20 eur, kas jāmaksā laivas īpašniekam. Uz vietas tiks atvesta ar piekabi baļļa, kura kursies un būs iespēja ielīst sasildīties siltā ūdenī, ja sanākusi pelde aukstajā ūdens krātuvē. No pieredzes, esot ļoti noderīga lieta, jo Igaunijas klimats nav tas siltākais.

SIV kursu vadīs pieredzējušais instruktors un lielākās paraplanierisma skolas Latvijā "ADRENALĪNS" vadītājs DZINTARS REINIKS.


SIV Latvia 2010
Komentāri: 12
    Made by kalichava